Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Biuro Współpracy z Zagranicą ogłosiło konkurs dla studentów na wyjazd w ramach programu Erasmus+ na semestr letni 2024/2025.

Podania będą rozpatrywane w Biurze Współpracy z Zagranicą (BWZ) na bieżąco do wyczerpania miejsc lub upłynięcia terminu przyjmowania zgłoszeń przez uczelnię zagraniczną. Ostateczna decyzja o przyjęciu kandydata należy do uczelni zagranicznej.

Dokumenty są przyjmowane do 16 października 2024 r.

Na ten moment wyjazd może odbyć się bez gwarancji stypendium. Decyzja o przyznaniu UW dodatkowych środków powinna być podjęta w grudniu br. W przypadku przyznania stypendium będzie ono wynosiło:

• 670 euro/miesiąc – w przypadku wyjazdu do krajów: Austria, Belgia, Cypr, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Luksemburg, Malta, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Wielka Brytania, Włochy;
  • 600 euro/miesiąc – w przypadku wyjazdu do krajów: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Macedonia Północna, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry.

Uwaga! W przypadku przyznania UW niewystarczających funduszy pierwszeństwo do stypendium będą mieli studenci, którzy nie mogli ubiegać się o stypendium w pierwszej turze tj. studenci, którzy w roku akademickim 2024/25 będą na drugim roku studiów pierwszego stopnia i drugim roku studiów jednolitych magisterskich oraz studenci, którzy rozpoczną na UW studia drugiego stopnia.

Udział mogą wziąć:

• studenci, którzy ukończyli co najmniej 1 rok studiów pierwszego stopnia;
  • studenci, których średnia ocen za ostatni rok akademicki (2023/24) wynosi co najmniej 3,49, dozwolony tylko jest jeden warunek maks. z jednego przedmiotu;
  • studenci ze znajomością języka obcego na poziomie wymaganym przez uczelnię zagraniczną (lista uznawanych przez BWZ certyfikatów)
  • pierwszeństwo skorzystania z miejsc mają studenci, którzy studiują na kierunku pokrewnym z kierunkiem, na który została zawarta umowa międzyinstytucjonalna Erasmus+.
  • studenci zakwalifikowani w ramach pierwszej tury NIE mogą uczestniczyć w drugiej turze.

Lista wolnych miejsc dostępna jest TUTAJ

Wymagane dokumenty:

1. Formularz zgłoszeniowy (z podpisem wydziałowego koordynatora) – DO POBRANIA
  2. Zaświadczenie o średniej ocen z ostatniego roku akademickiego oraz zaświadczenie o braku warunków lub liczbie przedmiotów zaliczonych warunkowo na kierunku, z którego miałby nastąpić wyjazd – do otrzymania w Sekcji Studenckiej
  3. Dokument potwierdzający znajomość języka obcego, w którym prowadzone będą zajęcia
  4. Oświadczenie dot. poprzednich wyjazdów w ramach Erasmus+ i/lub Erasmus Mundus DO POBRANIA

Dokumenty należy przesłać w sposób mailowy do Biura Współpracy z Zagranicą – erasmusbwz@uw.edu.pl.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Biurem Współpracy z Zagranicą, pod numerem telefonu 22 55 24 079, 22 55 24 068 lub 22 55 24 069 od poniedziałku do piątku w godz. 9.30-16.00.