Czym jest Learning Agreement?

Porozumienie o programie zajęć (Learning Agreement – LA) to plan, który szczegółowo określa jakie przedmioty planujesz zrealizować w trakcie swojej mobilności.  Learning Agreement oraz Wykaz Ocen (Transcript of Records) gwarantują przepisanie ocen z przedmiotów zaliczanych przez Ciebie podczas wymiany. Learning Agreement składa się z trzech części: BEFORE, DURING i AFTER – the Mobility.

LA powinny podpisać trzy strony:

  • Koordynator ds. mobilności  z uczelni macierzystej
  • Koordynator z uczelni przyjmującej
  • Student

W przypadku zmiany planu studiów, zmiany w LA powinny zostać zaktualizowane  w LA na czas mobilności (During Mobility LA) oraz podpisane przez trzy strony.

LA oraz Transkrypt Ocen gwarantują przepisanie ocen z przedmiotów zaliczonych przez studenta przebywającego na wymianie. 

 

Złożenie decyzji w USOS

e-Learning Agreement jest dostępne w Twoim profilu USOS w zakładce:

Wymiana studencka → Wyjazdy → Program Zajęć → Szczegóły Porozumienia

Jeżeli wyświetla się komunikat „Nie ma utworzonego porozumienia zajęć dla tego wyjazdu” skontaktuj się jak najszybciej z koordynatorem wydziałowym wpisując w temacie maila: USOS Decision [Twoje imię i nazwisko] na adres: swzmpb@uw.edu.pl 

Akceptowanie Learning Agreement

Wybierając opcję „Zakończ wypełnianie i powiadom koordynatora” potwierdzasz zakończenie wypełniania LA i zamkniesz możliwość wprowadzania zmian w LA. Aby odblokować narzędzie edycji skontaktuj się z koordynatorem wydziałowym.

Po wypełnienia LA w USOS zwróć się mailowo do koordynatora wydziałowego z prośbą o zatwierdzenie Twojego LA wpisując temat wiadomości: LA Acceptance [Twoje imię i nazwisko] i wysyłając ją na adres: swzmpb@uw.edu.plKoordynator nie otrzymuje powiadomień mailowych z systemu. 

W miarę możliwości unikaj wysyłania zgłoszeń w ostatniej chwili, w okresie wyjazdów Erasmus+ Sekcja odpowiada na zgłoszenia w ciągu 5 dni roboczych.

Procedura Learning Agreement

LA powinny podpisać trzy strony – koordynator ds. mobilności z uczelni macierzystej, uczelni przyjmującej oraz student. W przypadku zmiany planu studiów, zmiany w LA powinni zostać zaktualizowane w DURING oraz AFTER LA oraz podpisane przez w/w trzy strony.

Założenie Decyzji

Po zakwalifikowaniu na wymianę, należy wystąpić do Koordynatora Wydziałowego o założenie decyzji.

e-Learning Agreement

Wypełnij LA i prześlij je do akceptacji używając opcji „Zakończ wypełnianie i powiadom koordynatora”.

Akceptacja Kierownika Studiów

LA należy przesłać do Kierownika Studiów w celu uzyskania akceptacji wybranych przedmiotów.

Akceptacja Koordynatora Wydziałowego

Po zaakceptowaniu LA przez Kierownika Studiów, należy przekazać je do akceptacji Koordynatora, lub załączyć Koordynatora w wiadomości do Kierownika Studiów.

Podpis Koordynatora z Uczelni Przyjmującej

Po uzyskaniu akceptacji od Kierownika Studiów i podpisu Koordynatora, LA należy podpisać i przesłać do podpisu Koordynatora Uczelni Przyjmującej.

FAQ

Pytania i odpowiedzi dotyczące Learning Agreement

Learning Agreement jest dostępne w Twoim profilu USOS w zakładce: Wymiana studencka → Wyjazdy → Program zajęć → Szczegóły porozumienia

WNPISM nie ma sztywnego terminu na wypełnienie LA. Co do zasady muszą one zostać podpisane aby mogli Państwo zawrzeć umowę finansową o grant z programu Erasmus. Uczelnie przyjmujące mogą wyznaczyć Państwu osobne terminy, prosimy o ich dopilnowanie, i o poinformowanie również SWZMPB, że mają Państwo zewnętrzny termin.

Tak, podczas wymiany mają państwo możliwość wyrobienia jednego przedmiotu językowego, do wartości 6 punktu ECTS, które następnie są przeliczane jako punkty za Ogun.  


Tak. Albo automatycznie za przedmiot językowy, a w każdej innej sytuacji za zgodą i w konsultacji z Kierownikiem Studiów.

Liczba przedmiotów na uczelni partnerskiej nie ma znaczenia, na pewno musi się zgadzać liczba punktów ECTS.

Podczas wymiany student powinien wyrobić 30 punktów ECTS. 
Seminarium automatycznie obniża daną wartość. Nigdy nie można mieć poniżej 20 punktów ECTS. 

Tabela A – są to przedmioty, które student wybiera i realizuje na uczelni przyjmującej.

Tabela B – są to przedmioty niewymagane do zaliczenia. Są to przedmioty z podstawy programowej, które miałyby być zrealizowane na UW w semestrze, w którym odbywa się wymiana. (Wyłączając Oguny, lektoraty, seminaria i praktyki).

Tabela BB – są to wymagane przedmioty, które student musi zrealizować online  pomimo przebywania na wymianie (np. seminarium, ogun).

Tak. Akceptacja LA w USOS  jest równoznaczna z podpisaniem. A więc, po jego akceptacji mogą państwo wygenerować LA z podpisem.

Before, After i During the Mobility Learning Agreemenent powinien być podpisany przez trzy strony: Koordynatora Wydziałowego, odpowiedniego Koordynatora z Uczelni Przyjmującej oraz studenta.

Aby uzyskać podpis Koordynatora Wydziałowego przedmioty zawarte w LA muszą być uprzednio zaakceptowane przez Kierownika Studiów. Kierownik Studiów akceptuje przedmioty mailowo lub pisemnie. Wysyłając maila do Kierownika Studiów dodaj do adresatów Sekcję swzmpb@uw.edu.pl 

(+48) 22 55 22 985

swzmpb@uw.edu.pl

Aby usprawnić kontakt e-mailowy z Sekcją Współpracy Międzynarodowej WNPISM:

  • w celu zaakceptowania Learning Agreement w USOS wyślij maila o temacie:
    Learning Agreement [Twoje imię i nazwisko] na adres: swzmpb@uw.edu.pl

  • z prośbą o utworzenia decyzji w USOS wyślij maila z tematem:
    Usos Decision [Twoje imię i nazwisko] na adres: swzmpb@uw.edu.pl

  • w razie pytań dotyczących Learning Agreement prosimy o wiadomość o temacie:
    Erasmus Exchange [Twoje imię i nazwisko] na adres swzmpb@uw.edu.pl