Profil kandydata
O wyjazd w ramach programu wymian bilateralnych mogą ubiegać się tylko studenci, którzy uzyskali w toku studiów średnią nie mniejszą niż 3,49. Studenci ze średnią poniżej 3,49 mogą wyjechać, za specjalną zgodą Kierownika Studiów. Średnią dla studentów I stopnia jest średnia z roku studiów poprzedzającego kwalifikację, dla II stopnia – z dyplomu I stopnia.
Udział w programach wymiany
O wyjazd w ramach programu wymian bilateralnych mogą ubiegać się:
✓ Studenci studiów I stopnia – I rok → Wyjazd: II rok semestr zimowy
✓ Studenci studiów I stopnia – II rok → Wyjazd: II rok semestr letni lub III rok semestr zimowy
✓ Studenci studiów I stopnia – III rok → Wyjazd: I rok II stopnia semestr zimowy lub letni – warunkowo
Warunkiem wyjazdu jest udokumentowanie kontynuowania nauki na studiach II stopnia na kierunkach administrowanych przez WNPiSM.
Wyjazd możliwy jest tylko w semestrze letnim roku akad. 2024/2025 (poza wyjątkowymi przypadkami).
✓ Studenci studiów II stopnia – I rok → Wyjazd: II rok semestr zimowy lub letni.
Dokumenty
- Formularz rekrutacyjny
- CV
- List motywacyjny
- Poświadczenie znajomości języka (certyfikat, egzamin w szkole Języków Obcych UW, etc.)
Uwaga! Certyfikat językowy musi spełniać wymagania uczelni przyjmującej. Sprawdź je TUTAJ - Dokument poświadczający średnią ocen (do pobrania z dziekanatu)
- Opinia pracownika naukowego
- Studenci III roku studiów I stopnia i II roku studiów II stopnia muszą uzyskać zgodę promotora na wyjazd w semestrze letnim
- Dodatkowe dokumenty poświadczające aktywność studenta (wolontariat, konferencje itp.)
Certyfikaty językowe
Znajomość języka obcego, poziom jego biegłości oraz typ certyfikatu powinien być zgodny z wymogami wybranych uczelni. Dokładne wymogi powinny znajdować się na stronie internetowej wybranej uczelni. Obowiązkiem studenta jest zapoznanie się z wymogami uczelni partnerskiej.
Wybór uczelni
Student wybiera maksymalnie trzy uczelnie z listy umów WNPiSM w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej, mając na względzie wymaganą biegłość językową i ofertę przedmiotów uczelni przyjmującej. Studenci wszystkich kierunków administrowanych przez WNPiSM posiadają równy dostęp do wszystkich umów Wydziału.
Regulamin wyjazdu
Obowiązkiem studenta jest zapoznanie się z Regulaminem Wyjazdu przed wysłaniem aplikacji rekrutacyjnej na wymianę w ramach programu umów bilateralnych.
Regulamin na rok akademicki 2024/2025 można sprawdzić TUTAJ.
Składanie dokumentów
Rekrutacja na wymianę w ramach programu umów bilateralnych na rok akademicki 2024/2025 odbędzie się w dwóch turach:
Tura |
Kraje |
Składanie dokumentów |
Ogłoszenie wyników |
I tura |
Chiny, Japonia, |
22.01.2024 – 02.02.2024 |
09.02.2024 |
II tura |
Brazylia, Gruzja, |
26.02.2024 – 08.03.2024 |
15.03.2024 |
Warunki kwalifikacji dla:
Studentów posiadających obywatelstwo inne niż państw UE lub EOG
Student posiadający obywatelstwo inne niż państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego ma obowiązek, w związku z planowanym pobytem jako uczestnik programu wymian bilateralnych, sprawdzić zasady odnoszące się do wjazdu na terytorium kraju przyjmującego.
Studentów studiów płatnych
Studenci studiów płatnych administrowanych przez WNPiSM są zobligowani do uregulowania płatności czesnego za studia na kierunku realizowanym na WNPISM również za okres wymiany.
Studentów III roku studiów I stopnia
Studenci III roku studiów I stopnia mogą warunkowo uczestniczyć w kwalifikacji. Warunkiem wyjazdu jest udokumentowanie kontynuowania nauki na studiach II stopnia na kierunkach administrowanych przez WNPiSM.
Wyjazd możliwy jest tylko w semestrze letnim roku akad. 2024/2025. W uzasadnionych wypadkach Pełnomocnik Dziekana ds. współpracy międzynarodowej i programów badawczych oraz Koordynator ds. mobilności, po zasięgnięciu opinii Prodziekana ds. studenckich/Kierownika Jednostki Dydaktycznej, mogą udzielić zgody na wyjazd w semestrze zimowym I roku studiów II stopnia.
Uczestników Szkół Doktorskich (doktorantów)
Uczestnicy Szkół Doktorskich są uprawnieni do udziału w kwalifikacji, o ile:
– umowa z uczelnią przyjmującą dotyczy wymiany studentów III stopnia studiów oraz właściwej dyscypliny naukowej;
– posiadać będą zgodę promotora i Dyrektora Szkoły Doktorskiej. Doktoranci mogą uczestniczyć w projekcie badawczym, muszą jednak podczas pobytu w uczelni przyjmującej uczęszczać na zajęcia i uzyskać wymaganą liczbę punktów uzgodnioną na piśmie z promotorem i Dyrektorem Szkoły Doktorskiej (jeżeli dotyczy) oraz między uczelniami (w ramach Learning Agreement). Minimalna liczba punktów ECTS (po przeliczeniu) to co najmniej 10 na semestr.
(+48) 22 55 22 985
swzmpb@uw.edu.pl
Aby usprawnić kontakt e-mailowy z Sekcją Współpracy Międzynarodowej WNPISM:
- w razie pytań dotyczących wymaganych dokumentów wyślij maila o temacie:
Bilateral Exchange [Twoje Imię i Nazwisko] na adres swzmpb@uw.edu.pl